Vegall>Novinky>Co znamená opožděná nebo nepravidelná menstruace?

Co znamená opožděná nebo nepravidelná menstruace?

Vloženo: 10. 02. 2020 00:00:00

V dávných dobách, kdy ženy nepodléhaly takovému množství stresu a celkově žily zdravěji a přirozeněji, znamenalo opoždění menstruace jediné – těhotenství.

V dávných dobách, kdy ženy nepodléhaly takovému množství stresu a celkově žily zdravěji a přirozeněji, znamenalo opoždění menstruace jediné – těhotenství. Dnes ale zpoždění menstruace není vždy signálem požehnaného stavu ženy. Některé ženy to těší, protože na příchod dítěte do svého života nejsou připravené. Jiné ženy to naopak rmoutí, protože se snaží dlouhodobě a bez úspěchu přijít do jiného stavu.

Menstruace – fertilní období

Menstruací začíná etapa života ženy, které se říká plodné neboli fertilní období. Ačkoliv o menstruaci slýcháme jako o každoměsíční záležitosti, v prvních několika letech nemusí být pravidelná ani zdaleka. Pokud se tedy měsíc po prvních měsíčcích nedostaví další krvácení, není potřeba panikařit. Po dvou až třech letech po první menstruaci by však už celý cyklus měl být stabilizovaný a krvácení by mělo přicházet každých 4 až 5 týdnů. Přetrvává-li ale nepravidelná menstruace a její projevy nejsou normální, signalizuje to problém. Pravidelná menstruace totiž záleží na vývoji zdravé a neporušené děložní výstelky, a především na pravidelné produkci estrogenních hormonů a progesteronu. Stojí-li za nepravidelnou menstruací pouze výkyvy hormonálních hladin, které mohou být způsobené stresem či špatnou stravou, mohou pomoci doplňky stravy s fytoestrogeny a dalšími vitamíny, minerály a extrakty, které napomáhají stabilizaci hormonálních hladin a ulevují i od dalších nepříjemných projevů menstruace. Fytoestrogeny blahodárně působí i při menstruačních křečích a premenstruačním syndromu.

Kdy je tedy třeba navštívit lékaře?

Pokud zpoždění menstruace je jen krátké a další části cyklu jsou normální, není třeba hned panikařit. Většinou pomůže úprava životního stylu. Pokud ale následuje silné a prodloužené krvácení, návštěvu lékaře není dobré odkládat. Může to být znakem nějakého závažnějšího onemocnění (myom, zhoubný nádor).

Pro každou ženu je důležité, aby její cyklus byl normální a bezproblémový. Zpoždění menstruace ženě zbytečně komplikuje život a je signálem nerovnováhy. Když se pak rozhodne žena otěhotnět, nepravidelná menstruace může signalizovat dokonce neschopnost ženy přirozeně počít.

Proto je dobré, aby i mladé dívky nepravidelnou menstruaci řešily a nečekaly až na dobu, kdy budou chtít otěhotnět. Přírodní přípravky k harmonizaci hormonálních hladin nemají vedlejší účinky a samo tělo si z nich přirozeně vezme to, co potřebuje. Dobrým zdrojem přírodních hormonů (izoflavony) je sója a červený jetel. Ve spojení s mateří kašičkou, která je unikátním přírodním produktem podporujícím plodnost, může žena získat pomocníka, který pomůže tělu vrátit ztracenou rovnováhu.

Přírodní doplněk stravy Sarapis Mensis.

Sarapis Mensis obsahuje mateří kašičku, sóju či extrakty z brusinky. Mateří kašička obsahuje mimo jiné vitamíny skupiny B, navíc napomáhá vyrovnat hladiny hormonů a obsahuje kyselinu nukleovou, jež podporuje regeneraci buněk.

Sarapis Mensis díky obsaženým vitaminům skupiny B přispívá k úlevě od některých nepříjemných projevů spojených s menstruací, jako je únava a vyčerpání. Speciálně vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity v tomto období je významným zdrojem niacinu, kyseliny pantotenové, vitaminu E, vitaminu B6, B2, B1 a B12 a biotinu. Sarapis Mensis mohou užívat i ženy, u kterých ze zdravotních důvodů nelze na potíže spojené s menstruací podávat hormonální antikoncepci. Nejsou zaznamenány žádné vedlejší nepříznivé účinky a mohou jej užívat i ženy se zánětem žil, vysokým krevním tlakem a cukrovkou. Opatrnosti při užívání by měly dbát osoby citlivé na včelí produkty.

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše